Nadchodzi weekend i znów nie masz pomysłu, jak kreatywnie spędzić czas z dziećmi? Podpowiadamy, jak ciekawie zorganizować sobotnie popołudnie, aby maluchy miały frajdę i nie ucierpiał na tym domowy budżet.

Puszczanie latawców

Kilka drewnianych listewek, arkusz cienkiego papieru, sznurek i kolorowa bibuła wystarczą, aby samodzielnie wyczarować piękne latawce. Wspólna praca od przygotowania stelaża do wykonania finalnych dekoracji pozwoli zagospodarować całe popołudnie. Jego zwieńczeniem będzie puszczanie latawców na wiatr i podziwianie ich tańca na wietrze.

Mini-turniej sportowy

Dyscypliny sportowe, w których zmierzą się wszyscy domownicy, możecie za każdym razem wymyślić na nowo. W końcu, kto nie chciałby zostać mistrzem w przenoszeniu jajka na łyżce lub rzucaniu woreczkiem suchego ryżu do celu – garnka ustawionego kilka metrów od nas. Oczywiście nie powinno zabraknąć medali i dyplomów przygotowanych wcześniej z wykorzystaniem domowej makulatury czy recyklingu.

Piknik

Rodzinny wypad z kocem i koszem przekąsek do parku przypadnie do gustu każdemu. Kluczem do sukcesu jest właściwe przygotowanie piknikowych przysmaków oraz zabranie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy – naczyń, gier i zabaw oraz środka na komary. Piknik sprawdzi się zarówno wczesną wiosną, upalnym latem, jak i w trakcie złotej jesieni.

Wędrówka po lesie

Długi spacer leśnym duktem pozwoli nam nie tylko wspólnie spędzić czas, porozmawiać na spokojnie czy pożartować, ale i będzie doskonałą okazją do poznania zwyczajów mieszkających w lesie zwierząt. Wystarczy tylko, że  korzystając z Internetu czy książek przygotujemy przed wyjściem informacje na temat zwierząt, które zostawiają w lesie swoje ślady.

Domowe laboratorium

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że wykorzystywane na co dzień w kuchni składniki, mogą stać się ciekawym materiałem do poznawania świata. Domowe doświadczenia przygotujemy w kilka chwil, jeżeli zabraknie nam pomysłów, możemy skorzystać ze wskazówek z podręczników lub Internetu. Możemy być pewni, że niejednokrotnie ich wynik zaskoczy nawet dorosłych domowników!