Jestem pewna, że parę dni przed Wigilią Bożego Narodzenia jesteście zaprzątnięci ostatnimi przygotowaniami. Najważniejsze jednak, żeby pochłonięte pracami, nie zapomnieć co tak naprawdę jest najważniejsze, czyli czas spędzony z rodziną i dziećmi.

 

Pewnie sami robiliście figurki z masy solnej, gdy byliście dziećmi. Jeśli nie to mam dla Was łatwy przepis na przedświąteczną zabawę (i nie tylko).

 

Najlepszą częścią tej zabawy jest to, że po jej zakończeniu będziecie mieć kilka ręcznie robionych świątecznych dekoracji i może nawet prezenty dla dziadków. Żeby lepiej się wczuć w klimat włączcie świąteczne kolędy i przygotujcie kubek ciepłego kakao.

 

Przepis:

 

1 szklanka mąki

½ szklanki soli

½ szklanki wody

 

Wykonanie:

 

Mąkę wymieszaj z solą i powoli dodawaj wody do uzyskania miękkiej, na przyklejającej się do rąk masy. W razie potrzeby dodaj trochę więcej mąki lub wody.

Stolnicę i wałek lekko oprósz mąka, rozwałkuj ciasto na ok 0.5 cm grubości i wycinaj kształty foremkami do ciastek.

 

Rurką do picia zrób dziurkę w z ozdobie do zawieszenia. Włóż do piekarnika nagrzanego do 70 stopni i susz przez dwie do trzech godzin lub do całkowitego wysuszenia. Przewróć raz- dwa razy w trakcie pieczenia.

Gdy mieliśmy wystarczającą ilość ozdób z pozostałej masy dzieci zrobiły swoje własne projekty 3D bałwan, aniołek, obrazek z choinką i odbiliśmy dłonie w masie na prezent dla dziadków.

Po wyschnięciu można pomalować zwykłymi farbkami i oprószyć brokatem.