Gdy za oknem ładna pogoda, warto pomyśleć o zorganizowaniu rodzinnego pikniku. To szybki i nieskomplikowany sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu bez dalekich wyjazdów czy dużych kosztów. Co więcej, piknik sprawdzi się zarówno na co dzień po pracy, jak i w niedzielne popołudnie.

Do pikniku możemy przygotować się bardzo szybko – wystarczy niespełna godzina, aby zorganizować czas najbliższym i samemu cieszyć się wolną chwilą. Na co zwrócić uwagę, aby nie marnować czasu i zabrać ze sobą wszystko, co będzie nam potrzebne na zielonej trawce? Podpowiadamy, o czym nie powinnyśmy zapomnieć.

Krok I – Wybieramy miejsce

Wbrew pozorom, idealne miejsce na rodzinny piknik możemy znaleźć bardzo blisko domu. Doskonale sprawdzi się osiedlowy park, pobliski las czy kawałek trawnika po sąsiedzku. Ważne, abyśmy zwrócili uwagę na bezpieczeństwo naszych najbliższych i zdecydowali się na przestrzeń oddaloną od ruchliwej jezdni, niestrzeżonych zbiorników wodnych czy stromych skarp.

Krok II – Pakujemy ekwipunek

Zanim do piknikowej torby wrzucimy wszystkie niezbędne elementy, rozłóżmy je swobodnie na stole. Drobna selekcja pozwoli nam oszacować, czy rzeczywiście mamy zabrać wszystkie przedmioty, które uszykowaliśmy. To, co pakujemy, powinniśmy dostosować do naszych aktywności na pikniku. Pamiętajmy więc o: jedzeniu i naczyniach, grach i zabawach, kocu oraz preparatach ochronnych przeciw komarom i słońcu.

Krok III – Przygotowujemy przekąski

W trakcie zabaw na świeżym powietrzu apetyt dopisuje nawet niejadkom. Pamiętajmy, aby wybierać takie potrawy, których przygotowanie nie zajmie nam wiele czasu, a ich jedzenie w polowych warunkach nie będzie uciążliwe. Sprawdzonym rozwiązaniem są owoce, soki czy koktajle na bazie mleka lub kefiru. Jeśli zależy nam na sytym posiłku, przygotujmy na przykład naleśniki z cukrem pudrem, które po zapakowaniu w folię aluminiową długo utrzymają ciepło.

Krok IV – Zabieramy gry

Piknikowanie dobrze jest połączyć z aktywnym spędzaniem czasu. Najlepiej sprawdzą się gry i zabawy, które w transporcie nie zajmują dużo miejsca, a w trakcie zabawy zaangażują całą rodzinę. Weźmy ze sobą na przykład bule, piłkę czy gumę do skakania. Dobrym pomysłem są także planszówki, w które możemy grać siedząc wspólnie na kocu.